Dotaz:EMISE

Uživatelský avatar
Mammba
Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: 07 říj 2017 12:18
Bydliště: Tatenice
Kontaktovat uživatele:

Dotaz:EMISE

Příspěvek od Mammba »

Zdravim Vás,jak vám delaji emise,jak je meri to mě zajímá nejvice ;) byl jsem na emisich a borec to vzdal že nemůže najit zasuvku kde se to da napichnout,rikam mu že to neni jak nové auta kde se napichne a sleduje hodnoty :roll: vubec si nevedely rady tak mě poslaly pryc kokoti :| ani je nenapadlo se treba napojit v motoraku a do koncaku dat sondu když už teda.Proto se ptam jak vám ostatnim meri emise,nebo zda je nekde konektor...Diky za odpoved.Stef.
Život je Svině ;)
CR-X del sol 92kw
Uživatelský avatar
SpaceMan
Předseda
Příspěvky: 415
Registrován: 08 pro 2015 15:11
Bydliště: Poříčí nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz:EMISE

Příspěvek od SpaceMan »

Mammba píše:Zdravim Vás,jak vám delaji emise,jak je meri to mě zajímá nejvice ;) byl jsem na emisich a borec to vzdal že nemůže najit zasuvku kde se to da napichnout,rikam mu že to neni jak nové auta kde se napichne a sleduje hodnoty :roll: vubec si nevedely rady tak mě poslaly pryc kokoti :| ani je nenapadlo se treba napojit v motoraku a do koncaku dat sondu když už teda.Proto se ptam jak vám ostatnim meri emise,nebo zda je nekde konektor...Diky za odpoved.Stef.
Jaký máš rok výroby? OBD2A by měla jít napíchnout na konektor, ODB1 změřit po staru bez elektroniky.
... Drive it like you stole it ...
Uživatelský avatar
Mammba
Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: 07 říj 2017 12:18
Bydliště: Tatenice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz:EMISE

Příspěvek od Mammba »

Rok je 94 ...Ja právě myslel že to nejako udelaji jako za stara ale prd poslaly mě do haje :roll:
Život je Svině ;)
CR-X del sol 92kw
Uživatelský avatar
2bep
Nováček
Příspěvky: 92
Registrován: 10 čer 2017 23:43
Bydliště: Praha

Re: Dotaz:EMISE

Příspěvek od 2bep »

Tak snad to není jediná stanice měření emisí na okrese? Mám B16A2 rok 92 a změřeno před 2 měsíci u Prahy (Březová Oleško, http://www.stkbrezova.cz/) naprosto v pohodě a bez keců.
Teda vlastně jo, jinej technik musel zajet dovnitř, jelikož měřící technik měl v háji koleno a nechtělo se mu padat "na zem" :mrgreen:
Naposledy upravil(a) 2bep dne 19 črc 2018 11:02, celkem upraveno 1 x.
CRX Del Sol VTi 1992 (ABS a Transtop)
CXG 1,5T Sport Plus 2019
c-ya
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 04 led 2016 16:56
Bydliště: Praha

Re: Dotaz:EMISE

Příspěvek od c-ya »

Byl jsem na emisích 2x v Praze Kunraticích (2014 a 2016) a letos na Chodovci přímo v Dekře a nebyl jediný problém.

Technik se zeptá, jestli to má OBDII, řeknu že nemá, on si udělá poznámku v dokumentech a jde se měřit (mám rok 1998 a tam je OBDIIa = není OBDII konektor, ale přes nějaký Honda konektor by mělo jít nějaké údaje vyčíst, plus funguje standardní vyblikání závady přes zkratovací konektor).
Technik si napojí kabel k baterii, aby sledoval impulzy, strčí měřící sondu do výfuku, udělají testovací měření, ať ví, jestli je to v normě, pak teprve zapnou počítač, drží 3 tisíce otáček, naměří tolikrát, aby to prošlo a je hotovo. Do záznamu jen napíšou že autu nesvítí MIL (= nejsou chybové kódy) a že není vybavené počítačem na vypsání emisních chyb.
Pochválí motor, postěžují si, jak je to nízko a blbě se z toho leze, usmějí se a emise jsou hotové.
Hotovo, tradá, hurá na technickou a 2 roky klid...
Uživatelský avatar
Mammba
Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: 07 říj 2017 12:18
Bydliště: Tatenice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz:EMISE

Příspěvek od Mammba »

Diky za odpovedi ;) no jedina stk neni v pondeli jsem obednanej jinam tak uvidim jak to pujde tam....jsem s toho úplně hotovej na nic jineho nemyslim :( na aute jsem makal docela dost...komplet osetren spodek a blataky,prahy,cele vyfuk.potrubi,svody,brzdy....a pak neudelaji emise :roll: v pondělí se ukáže no.
Život je Svině ;)
CR-X del sol 92kw
Uživatelský avatar
SpaceMan
Předseda
Příspěvky: 415
Registrován: 08 pro 2015 15:11
Bydliště: Poříčí nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz:EMISE

Příspěvek od SpaceMan »

Mammba píše:Diky za odpovedi ;) no jedina stk neni v pondeli jsem obednanej jinam tak uvidim jak to pujde tam....jsem s toho úplně hotovej na nic jineho nemyslim :( na aute jsem makal docela dost...komplet osetren spodek a blataky,prahy,cele vyfuk.potrubi,svody,brzdy....a pak neudelaji emise :roll: v pondělí se ukáže no.
Nebál bych se. Hlavně aby tam bylo vše dle TP. Obvzláště kola... Nejsnadnější je Tě vyhodit za ně... :-D Vlastní zkušenost. :-)
... Drive it like you stole it ...
Uživatelský avatar
Mammba
Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: 07 říj 2017 12:18
Bydliště: Tatenice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz:EMISE

Příspěvek od Mammba »

Jj máš pravdu to je nejednodusi za co tě vyhodi....ale 15 jsem sundal nasadil 14 origo honda a uvidim ;)
Život je Svině ;)
CR-X del sol 92kw
Uživatelský avatar
Georgino
Místopředseda
Příspěvky: 363
Registrován: 09 pro 2015 06:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz:EMISE

Příspěvek od Georgino »

Mammba píše:Diky za odpovedi ;) no jedina stk neni v pondeli jsem obednanej jinam tak uvidim jak to pujde tam....jsem s toho úplně hotovej na nic jineho nemyslim :( na aute jsem makal docela dost...komplet osetren spodek a blataky,prahy,cele vyfuk.potrubi,svody,brzdy....a pak neudelaji emise :roll: v pondělí se ukáže no.
Případně bych zkusil mrknout i na autoservisy v okolí. Některé autoservisy mají certifikaci na měření Emisí a nejsou tak nekompromisní.
Uživatelský avatar
zam3k
Znalec
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2018 14:51
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Dotaz:EMISE

Příspěvek od zam3k »

Když sem přivezl crx do Bolky,tak sem auto hnedsložil na TK.
Měl sem dohodnuté emise a TK přes kámoše,kterej měl zpoždění,tak mě poslal na emise za jeho kámošem....
Chyba..
Borec,že nemuže najít OBD zasuvku.Tak mu říkám,že to nemá a musí se vyblikat chyb.hlaška.
Prej to musí mít...tak sem se sebral a poslal ho někam.
Kamoš přijel a okamžitě při zadaní do kompu,tak to nemá OBD2ku....
Takže to je lenost a hlavně ty nejsi povinnej vědět,kde co je a jak se co dělá.
No a emise mam udělaný na tátovou fabii,kterou má pujčenou ze Škodovky :D
Hold s SRS výfukem nemožný udělat :D

Člověk si prostě musí najít STK,kde jsou normalní lidi :roll: 8-)
CRX del sol 92´EG2
Instagram : zam3k
FB : Zdeněk Ben Zámečník
Odpovědět