Opravná sada brz.třmenů

Kotouče, destičky, swapy, big brake kity, ...
Uživatelský avatar
zam3k
Znalec
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2018 14:51
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Opravná sada brz.třmenů

Příspěvek od zam3k »

Georgino píše:Tak to vyšlo ještě hezky. Myslím si že 5000,- je pěkná cena za komplet nové brzdy.
Budeš mít na X let pokoj
CRX dám max peči,kterou si zaslouží :)
Příští rok v létě tam pujde na předek swap z RSX a na zadek ještě uvidím,ale rád bych se párkrát podíval na okruhy,tak to chce vzít od podlahy :)
Ještě pokukuji po tom swapu náprav min na zadek z DC2.Zatím zjistuji,jestli to je swap bez nějakých uprav a případně jakých....tak uvidíme.
CRX del sol 92´EG2
Instagram : zam3k
FB : Zdeněk Ben Zámečník
Uživatelský avatar
SpaceMan
Předseda
Příspěvky: 415
Registrován: 08 pro 2015 15:11
Bydliště: Poříčí nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravná sada brz.třmenů

Příspěvek od SpaceMan »

zam3k píše:
Georgino píše:Tak to vyšlo ještě hezky. Myslím si že 5000,- je pěkná cena za komplet nové brzdy.
Budeš mít na X let pokoj
CRX dám max peči,kterou si zaslouží :)
Příští rok v létě tam pujde na předek swap z RSX a na zadek ještě uvidím,ale rád bych se párkrát podíval na okruhy,tak to chce vzít od podlahy :)
Ještě pokukuji po tom swapu náprav min na zadek z DC2.Zatím zjistuji,jestli to je swap bez nějakých uprav a případně jakých....tak uvidíme.
Swap náprav z DC2 není nejlevnější věc, nicméně DC2 má tužší přední nápravnici, o větších brzdách mluvit netřeba. Jediné co si tím změníš je i rozteč, což není zase tak velký problém.

Např. LukasS. swapoval brzdy z Civica 1.8 VTi a tam je zadní náprava na každé straně o 2cm ven. Řekl by Ti o tom víc.
... Drive it like you stole it ...
Uživatelský avatar
zam3k
Znalec
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2018 14:51
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Opravná sada brz.třmenů

Příspěvek od zam3k »

SpaceMan píše:
zam3k píše:
Georgino píše:Tak to vyšlo ještě hezky. Myslím si že 5000,- je pěkná cena za komplet nové brzdy.
Budeš mít na X let pokoj
CRX dám max peči,kterou si zaslouží :)
Příští rok v létě tam pujde na předek swap z RSX a na zadek ještě uvidím,ale rád bych se párkrát podíval na okruhy,tak to chce vzít od podlahy :)
Ještě pokukuji po tom swapu náprav min na zadek z DC2.Zatím zjistuji,jestli to je swap bez nějakých uprav a případně jakých....tak uvidíme.
Swap náprav z DC2 není nejlevnější věc, nicméně DC2 má tužší přední nápravnici, o větších brzdách mluvit netřeba. Jediné co si tím změníš je i rozteč, což není zase tak velký problém.

Např. LukasS. swapoval brzdy z Civica 1.8 VTi a tam je zadní náprava na každé straně o 2cm ven. Řekl by Ti o tom víc.
Super díky za info :)

Přední brzdy pujdou určitě 4 pístky a 300+ kotouče.Tam není co řešit :)
Nápravy pujdou dolu a budou se dávat nový síláče,kuláky a jak jinak i lakovat atd.
Ted otázka,jestli mi ten případný swap DC2 náprav pomuže jinak než ,,jen" na tuhosti.
Brzdy jsou jasný plus toho swapu, ale když budu měnit přední brzdy,tak jestli to má vubec cenu swapovat?..

Další otázkou je off ABS.To bych taky nejraději dal pryč.
CRX del sol 92´EG2
Instagram : zam3k
FB : Zdeněk Ben Zámečník
Uživatelský avatar
SpaceMan
Předseda
Příspěvky: 415
Registrován: 08 pro 2015 15:11
Bydliště: Poříčí nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravná sada brz.třmenů

Příspěvek od SpaceMan »

Já bych se u větších brzd ABS nezbavoval.... Targa je dost lehká a zase tak obrovská výhoda ve snížení váhy to nebude
... Drive it like you stole it ...
Uživatelský avatar
zam3k
Znalec
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2018 14:51
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Opravná sada brz.třmenů

Příspěvek od zam3k »

SpaceMan píše:Já bych se u větších brzd ABS nezbavoval.... Targa je dost lehká a zase tak obrovská výhoda ve snížení váhy to nebude
O váhu mi přímo nejde.Spíš o eliminaci možných problému.
Přeci jen to je další věc,co se na autě muže pos.. 8-)
CRX del sol 92´EG2
Instagram : zam3k
FB : Zdeněk Ben Zámečník
Uživatelský avatar
SpaceMan
Předseda
Příspěvky: 415
Registrován: 08 pro 2015 15:11
Bydliště: Poříčí nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravná sada brz.třmenů

Příspěvek od SpaceMan »

zam3k píše:
SpaceMan píše:Já bych se u větších brzd ABS nezbavoval.... Targa je dost lehká a zase tak obrovská výhoda ve snížení váhy to nebude
O váhu mi přímo nejde.Spíš o eliminaci možných problému.
Přeci jen to je další věc,co se na autě muže pos.. 8-)
ABS v tarze je poměrně primitivní. Tam dokud budou sloužit senzory a bude se hlídat kapalina v pumpě, tak by neměl být nejmenší problém.
... Drive it like you stole it ...
Odpovědět