Problém s prístrojovkou

Zapojení alarmů, přídavných budíků, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
amwas
Znalec
Příspěvky: 102
Registrován: 22 pro 2015 08:53
Bydliště: Partizánske
Kontaktovat uživatele:

Problém s prístrojovkou

Příspěvek od amwas »

Ahoj,,, big problem.
Po demontáži origo volantu s airbagom a nahodení športového som riešil lokalizáciu káblika ku klaksónu. Je viac než pravdepodobné, že som pri tom sem tam aj nechtiac škrkol po nejakom tom kontakte. Káblik ku klaksónu som síce ešte neobjavil a auto zatiaľ netrúbi, vyrobil som si však problém. Okrem kontrolky SRS, ktorá je napájaná samostatným konektorom a kontrolky dobíjania, prestali svietiť všetky svetlá v prístrojovke. Smerovky síce blikajú (aj v prístrojovke) po stlačení tlačidla výstražných svetiel a pri odomykaní/zamykaní auta s DO, ale páčkou pod volantom ani nemrknú. Pri otočení kľúča do polohy ll je počuť ako natlačí palivové čerpadlo, ale nerozsvietia sa kontrolky okrem spomínaného SRS a dobíjania. Po naštartovaní neukazuje teplomer, otáčkomer (tachometer nvm, s autom som nešiel), iba zhasne kontrola dobíjania. Ako bonbónik, nedajú sa otvárať okná (necvakne ani relé) a motorická strecha (ani pípaky). Som z toho na prášky. Niekoľkokrát som pozrel všetky poistky (aj pod kapotou), zresetoval som ECU, očekoval všetky žiarovky... zbytočne. :(
Budem vďačný za každú radu, ktorá pomôže vyriešiť tento problém.
ps., skúsim to kopnúť aj na HC pre istotu, zda sa mi totiž že sem po hellSolDay už nikto nechodí. :|

edit:
Premeral som ešte veľké poistky pod kapotou a pre istotu po x-tý raz aj poistky pod palubkou = bez závad. Čekol som čo ide a čo nie. Okrem spomínaných mŕtvych okien kontroliek a smeroviek cez páčku funguje toto: stierače s ostrekovačom, rádio + výsuv antény, podsvietenie budíkov, výstražná signalizácia smerovkami tlačidlom v oblúku prístrojovky a pri odomknutí pomocou DO (aj s indikáciou kontroliek), ventilátor aj panel kúrenia + podsvit, osvetlenie interiéru + zapaľovač, zrkadlá, vonkajšie svetlá.
Enjoy it!
Uživatelský avatar
amwas
Znalec
Příspěvky: 102
Registrován: 22 pro 2015 08:53
Bydliště: Partizánske
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s prístrojovkou

Příspěvek od amwas »

Vyriešené. Ďakujem za masívnu podporu. :geek:
Enjoy it!
Uživatelský avatar
Georgino
Místopředseda
Příspěvky: 363
Registrován: 09 pro 2015 06:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s prístrojovkou

Příspěvek od Georgino »

Asi jak začalo být teplo, tak si všichni užívají venku a na web nezbývá čas ;-)
Uživatelský avatar
amwas
Znalec
Příspěvky: 102
Registrován: 22 pro 2015 08:53
Bydliště: Partizánske
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s prístrojovkou

Příspěvek od amwas »

S tým som tak trochu rátal Georgino. Keby sa niekomu niečo podobné stalo, robila to 10A poistka Back Up Light, ktorá ale podľa mňa s tým nemá nič spoločné. :shock:
Enjoy it!
Odpovědět