Žárovky

Zapojení alarmů, přídavných budíků, ...
Uživatelský avatar
Carlos66
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: 10 pro 2015 20:18
Bydliště: Plzeň

Žárovky

Příspěvek od Carlos66 »

Ahoj všichni, máte někdo zkušenost s výměnou klasických žárovek za LED žárovky. Zajímalo by mne osvětlení koncových světel
(brzdy, světla, couvačka, blinkry).
Díky Carlos
Uživatelský avatar
amwas
Znalec
Příspěvky: 102
Registrován: 22 pro 2015 08:53
Bydliště: Partizánske
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky

Příspěvek od amwas »

Nejaká malá skúsenosť by bola. V hlavných svetlách mám LED pozičky ešte od predchádzajúceho majiteľa. Držia dobre aj napriek tomu že v parabolách susedia s HOD žiarovkami 100/90W. Výzorom trochu tie pozičky neladia so žltkastým svetlom H4-riek. V okrúhlych diaľkáčoch mám už H4 LED ktoré sú zapojné ako DRL. Spokojnosť veľká, pretože utlmené halogenky svietili do žlta ako hmlovky, čo sa mi pre déerelko nehodilo. Do hlavných svetiel by som ledky asi neodporúčal pre problematický rozptyl. Videl som však aj H4 ledky s možnosťou nastavenia ohniska, odradila ma ale cena. Vzadu som nahradil ledkami cúvačky. Svietia pekne do biela a jasnejšie, tiež nenadávam. :) Čo sa týka floydov, servisák mi pred TK tvrdil že nie je problém s ledkami, veď ani klasické žiarovky nemajú vyznačenú homologizáciu a v predpisoch vraj nikde nie je výslovne napísané že ledky nemôžu byť. Dôležitá je farba vyžarovaného svetla. Auto v pohode prešlo TK.
Naposledy upravil(a) amwas dne 16 dub 2016 08:39, celkem upraveno 1 x.
Enjoy it!
Uživatelský avatar
Carlos66
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: 10 pro 2015 20:18
Bydliště: Plzeň

Re: Žárovky

Příspěvek od Carlos66 »

amwas píše:Nejaká malá skúsenosť by bola. V hlavných svetlách mám LED pozičky ešte od predchádzajúceho majiteľa. Držia dobre aj napriek tomu že v parabolách susedia s HOD žiarovkami 100/90W. Výzorom trochu tie pozičky neladia so žltkastým svetlom H4-riek. V okrúhlych diaľkáčoch mám už H4 LED ktoré sú zapojné ako DRL. Spokojnosť veľká, pretože utlmené halogenky svietili do žlta ako hmlovky, čo sa mi pre déerelko nehodilo. Do hlavných svetiel by som ledky asi neodporúčal pre problematický rozptyl. Videl som však aj H4 ledky s možnosťou nastavenia ohniska, odradila ma ale cena. Vzadu som nahradil ledkami cúvačky. Svietia pekne do biela a jasnejšie, tiež nenadávam. :) Čo sa týka floydov, servisák mi pred TK tvrdil že nie je problém s ledkami, veď ani iné žiarovky nemajú vyznačenú homologizáciu a v predpisoch vraj nikde nie je výslovne napísané že ledky nemôžu byť. Dôležitá je farba vyžarovaného svetla. Auto v pohode prešlo TK.
Tak a teď mi ještě vysvětli, jak můžeš mít zapojené dálkáče jako DRL. To musí oslňovat !!??
Uživatelský avatar
amwas
Znalec
Příspěvky: 102
Registrován: 22 pro 2015 08:53
Bydliště: Partizánske
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky

Příspěvek od amwas »

No, najprv som na skúšku zapojil cez stmievač pôvodné halogeny. Inšpiráciu som si zobral z verzie delSol pre Kanadu. Ako fajn, lepšie než svietiť naplno veľkými svetlami, ale išli dosť do žlta. Úspora bola určite, ale predsa len menšia ako zvyčajne DRL mávajú. Neskôr mi konečne prišli objednané H4 LED žiarovky ktoré už svietia "DéeReLkovo" (rozumnej bielo) veľmi presvedčivo. Hondica defacto vyzerá ako stock a ja sa vytešujem že počas dňa nevypekám zbytočne paraboly. Tie ledky som tiež trošku utlmil.

Edit: Ani naplno pustené diaľkové halogeny počas slnečného dňa nepôsobia rušivo a neoslňujú vôbec. Dôvod prechodu na led bol hlavne "ekonomický" a tiež kvôli farbe. Predsa len, ľudia sú už zvyknutí na to, že DRL svietia bielo.
Naposledy upravil(a) amwas dne 16 dub 2016 08:37, celkem upraveno 2 x.
Enjoy it!
Uživatelský avatar
Georgino
Místopředseda
Příspěvky: 363
Registrován: 09 pro 2015 06:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky

Příspěvek od Georgino »

A máš někde foto?
Uživatelský avatar
amwas
Znalec
Příspěvky: 102
Registrován: 22 pro 2015 08:53
Bydliště: Partizánske
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky

Příspěvek od amwas »

Foto čoho? Ako to svieti, či?
Enjoy it!
Uživatelský avatar
Georgino
Místopředseda
Příspěvky: 363
Registrován: 09 pro 2015 06:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky

Příspěvek od Georgino »

jj. jak to svítí. A asi mi uniklo i to řešení pro kanadu. Tak bych se chtěl podívat
Uživatelský avatar
amwas
Znalec
Příspěvky: 102
Registrován: 22 pro 2015 08:53
Bydliště: Partizánske
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky

Příspěvek od amwas »

Ak tu ešte chvílu budeš tak skočím k autu a cvaknem to.
20160416_075826.jpg
Nie je to moc dobre na fotke vidieť, pretože slnko svieti rovno na auto.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) amwas dne 16 dub 2016 08:04, celkem upraveno 7 x.
Enjoy it!
Uživatelský avatar
Georgino
Místopředseda
Příspěvky: 363
Registrován: 09 pro 2015 06:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky

Příspěvek od Georgino »

okej
budu
Uživatelský avatar
Georgino
Místopředseda
Příspěvky: 363
Registrován: 09 pro 2015 06:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky

Příspěvek od Georgino »

No, není to vidět skoro vůbec. Ale asi mám představu.
Navíc jsi mě pěkně naštval jak je u vás pěkně :-D
Odpovědět