Podsvícení hodin

Zapojení alarmů, přídavných budíků, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Peťas
Nováček
Příspěvky: 55
Registrován: 09 led 2016 17:28
Bydliště: Benešov

Podsvícení hodin

Příspěvek od Peťas »

Zdar,
mám problém s hodinami, když je vypnuté zapalování hodiny nesvítí to je jasný. Když zapnu zapalování hodiny se rozsvítí a jsou krásně čitelné za každých světelných podmínek. Když zapnu světla tak podsvícení hodin výrazně zeslábne a jsou čitelné jen v noci nebo za šera. Za dne nebo nedejbože za sluníčka to není k přečtení. Funguje Vám to stejně-je to tak od výroby? Pokud ano dá se s tím něco dělat?
Díky za odpovědi.
Není pochyb o tom, kdy začali lidé poprvé závodit v autech. Bylo to v den, kdy bylo vyrobeno druhé auto. Richard Petty
Uživatelský avatar
amwas
Znalec
Příspěvky: 102
Registrován: 22 pro 2015 08:53
Bydliště: Partizánske
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvícení hodin

Příspěvek od amwas »

Áno, je to normalne. Vlastná skúsenosť: Po zapnutí svetiel sa jas hodín čiastočne znížil, stále však boli ako tak "s odretými ušami" čitateľné. Po výmene biednych žiaroviek pod budíkmi za led pásiky teraz prístrojovka svieti pekne, ale hodiny nie sú cez deň vidieť. Tipol by som že je v prístrojovke niečo, nejaký "dimmer", čo jas hodín reguluje. Už len prísť na to ako to obísť. Ak má niekto nejaký nápad, sem s ním. Je pohodlnejšie čeknúť čas na prístrojovke, ako stále vyťahovať mobil. :ugeek:

EDIT: Je jedna možnosť. Namontuj si DRL a máš vystarané. 8-)
Enjoy it!
Uživatelský avatar
SpaceMan
Předseda
Příspěvky: 415
Registrován: 08 pro 2015 15:11
Bydliště: Poříčí nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvícení hodin

Příspěvek od SpaceMan »

Řešitelné to určitě je, dokonce jsem kdysi měl nějaký návod, ale kam jsem ho za boha dal... :roll: Zkusím se po něčem podívat a případně bych to postnul do návodů... ;-)
... Drive it like you stole it ...
Uživatelský avatar
Peťas
Nováček
Příspěvky: 55
Registrován: 09 led 2016 17:28
Bydliště: Benešov

Re: Podsvícení hodin

Příspěvek od Peťas »

To by bylo super Spacemane! Kazdopadne dej jeste vedet.
DRL na auto nepatri!
Není pochyb o tom, kdy začali lidé poprvé závodit v autech. Bylo to v den, kdy bylo vyrobeno druhé auto. Richard Petty
Uživatelský avatar
amwas
Znalec
Příspěvky: 102
Registrován: 22 pro 2015 08:53
Bydliště: Partizánske
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvícení hodin

Příspěvek od amwas »

Peťas píše:To by bylo super Spacemane! Kazdopadne dej jeste vedet.
DRL na auto nepatri!
Pripájam sa k žiadosti Spasi.

Peťane neboj, tie pribastlené DRL budem riešiť. Inšpiroval si ma, kúpim LED žiarovky a narvem ich do diaľkáčov ktoré sa mi uvoľnia po zapojení diaľok do hlavnej paraboly. Auto bude zase vyzerať ako stock Honda a nie ako nejaký Hjúndej :P
Enjoy it!
Uživatelský avatar
Peťas
Nováček
Příspěvky: 55
Registrován: 09 led 2016 17:28
Bydliště: Benešov

Re: Podsvícení hodin

Příspěvek od Peťas »

Tak to jsem rád, že jsem tě inspiroval :-) Tvoje auto jsem ještě neviděl.
Není pochyb o tom, kdy začali lidé poprvé závodit v autech. Bylo to v den, kdy bylo vyrobeno druhé auto. Richard Petty
Uživatelský avatar
amwas
Znalec
Příspěvky: 102
Registrován: 22 pro 2015 08:53
Bydliště: Partizánske
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvícení hodin

Příspěvek od amwas »

Peťas píše:Tak to jsem rád, že jsem tě inspiroval :-) Tvoje auto jsem ještě neviděl.

je na videu v sekcii Elektro v téme DIY - DO ot/zat kufra, ale iba jej zvodná riťka ;)
Enjoy it!
Uživatelský avatar
Peťas
Nováček
Příspěvky: 55
Registrován: 09 led 2016 17:28
Bydliště: Benešov

Re: Podsvícení hodin

Příspěvek od Peťas »

Tak jsem ten navod konecne nasel. Neustale jsem zadaval do google spatne spojeni slov.
http://honda-tech.com/honda-civic-del-s ... k-3171715/
Jak jednoduche :-D az budu u auta tak to hned vyzkousim. Myslim ze z fotek je to pochopitelne a prekladu neni potreba.
Není pochyb o tom, kdy začali lidé poprvé závodit v autech. Bylo to v den, kdy bylo vyrobeno druhé auto. Richard Petty
Uživatelský avatar
amwas
Znalec
Příspěvky: 102
Registrován: 22 pro 2015 08:53
Bydliště: Partizánske
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvícení hodin

Příspěvek od amwas »

Dobre Peťasi, si dobrý hľadač!
Enjoy it!
Uživatelský avatar
Peťas
Nováček
Příspěvky: 55
Registrován: 09 led 2016 17:28
Bydliště: Benešov

Re: Podsvícení hodin

Příspěvek od Peťas »

Tak můžu potvrdit, že to funguje. Hned se zase o malinko zlepšil komfort užívání :-)
Není pochyb o tom, kdy začali lidé poprvé závodit v autech. Bylo to v den, kdy bylo vyrobeno druhé auto. Richard Petty
Odpovědět