Nástřik podvozku

Tlumiče, pružiny, coilovery, ložiska, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
frýďa
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 09 pro 2015 08:21
Bydliště: Česká Lípa

Nástřik podvozku

Příspěvek od frýďa »

Ahoj přátelé,
pustil jsem se do výměny silentbloků a když už mám celý spodek odstrojený, tak by bylo nejrozumnější udělat po těch víc jak 20-ti letech nový nástřik ( překvapivě všechno na ten věk vypadá neskutečně v pohodě). Teď otázka s čím máte kdo jaké zkušenosti? Podmínkou je aby to bylo něco v kartuši. Nehodlám to natírat štětkou .... Co jsem pročítal fóra tak se dost diskutuje o HB BODY. Máte s tím někdo zkušenosti? Obecně jak na to, stačí to dráťákem odrbat, odmastit a stříknout jednu vrstvu? Kolik toho bude na podběhy a podlahu cca potřeba?
Každý postřeh se počítá.

Díky
IvoČ
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 31 črc 2019 23:17
Bydliště: Ostrava

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od IvoČ »

Ahoj,
podstatné asi je jestli jsi tam něco měl, co se po 20 letech už loupe a v tom případě bych to dal dolů. Orezlá místa bych ošetřil nějakým odrezovačem-stabilizátorem rzi, třeba ten co je na fotce- bezoplachový s taninem a pak natřít alkytonem, nebo rovnou natřít barvou Brunox Epoxy,což je základní barva + stabilizátor rzi v jednom(ale asi drahé, 0,7kg za 700Kč) a pak nějaké bodyčko.
Já teda opravoval jen podběhy a dělal jsem to Brunoxem a na to dal Tectyl, pistole ani kompresor nemaje.
Kolega preferuje materiály od Wurthu, se kterými hodně dělají ti co se tím živí. odkaz třeba tady
Tvrdí, že dělal kdysi svého Jimmyho po 6 letech a když ho po 14 letech prodával tak spodek byl OK, pak dělal ještě další svá 2 auta od novoty.
IMG_20210503_132839.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
frýďa
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 09 pro 2015 08:21
Bydliště: Česká Lípa

Re: Nástřik podvozku

Příspěvek od frýďa »

Díky Ivo za postřehy :)
Odpovědět